Skatos uz Rocksmith skeptiski. Pirmkārt, jau pats fakts, ka var pieslēgt īstu ģitāru, liek šaubīties par tehnoloģiju. Cilvēks var ar dzirdi atšķirt akordus un notis, bet datoram ar to vienmēr ir bijušas problēmas - ja spēlē vienu noti, tas spēj noteikt, kas tā ir, taču akordi sastāv no vairākām notīm, un dators "apjūk". Otrkārt, otrajā video ir redzams, ka džeks spēlē tikai notis, nekādus akordus, kas apstiprina manis iepriekš teikto, tātad Rocksmith varētu būt tehniski ierobežojumi.
Protams, pieļauju, ka tajā otrajā video spēlēja tikai "lead" jeb soloģitāras partiju, kur nav jātrinkšķina akordi (atkarīgs no dziesmas). Spēle it kā piedāvā arī izpildīt ritma partijas, kur būs vajadzīgi akordi, tā ka ir cerība, ka dators spēs tos atpazīt. Mani pārsteidz, ka spēlē nevar pieslēgt basģitāru un izpildīt tās partijas. Varbūt, ka šī iespēja būs kādā no sīkveliem (kas gan jau būs, jo pirmā spēle ir nepilnīga ).
Par dziesmām, ko minēji, varu teikt, kas tās ir diezgan elementāras, vismaz "Song 2" un "Boys Don't Cry". Labi, vienā dienā varbūt iesācējs neiemācīsies "Song 2" spēlēt (jo, visticamāk, sāpēs pirksti no tiem kvintakordiem), bet nedēļas laikā gan. Svarīgi, lai Rocksmith iemāca vismaz pašus pamatus, piemēram, nošu garumus un augstumus, kā noskaņot ģitāru, kā ērti turēt un spēlēt instrumentu . Vispār šo info var atrast internetā, nav vajadzīga konsole un spēle.
Manuprāt, pieeja, ar kādu Rocksmith un citas māca spēlēt, ir gluži vienkārši nepareiza - skaties uz ekrāna, kas jādara, nevis mācies, kuras notis (kura stīga un kurā vietā jāspiež) un klausies, vai skan tīri un pareizi, vai esi ritmā utt. Vienā vārdā - garām. Laiks rādīs, cik Rocksmith būs labs un vai būs jēga tērēt naudu.