Kārtējais lol raksts

Tavs svarīgais vēstījums, kam nav vietas citur. Citiem vārdiem - offtopic!
User avatar
Brock
Forum Admin
 
Posts: 1010
Joined: Jan 22nd, '08, 18:28

Kārtējais lol raksts

Postby Brock » Apr 14th, '10, 09:47

Kārtējais raksts par to, ka vīrietis ignorē savu draudzeni un spēlē tikai datorspēles :D
http://www.tvnet.lv/sievietem/dzive/326 ... ir_normali

Daudz tiek runāts par atkarību no datorpēlēm pusaudžiem. Dažiem pat liekas, ko nu tur, tas ir normāli, visi pusaudži aizraujas ar datorspēlēm. Bet ko darīt, ja ar datorspēlēm ir aizrāvies vīrietis??

«Netieku galā ar pusaugu dēlu — viņš neiet uz skolu, sēž divdesmit stundas diennaktī pie datora un visu laiku spēlē vienu un to pašu spēli, no zemākā līmeņa uz augstāko. Kad nesēž pie datora, ir viegli aizkaitināms, nervozs un agresīvs. Kad aizliedzu dēlam lietot datoru, viņš to pašu dara datorsalonā un nenāk mājās.» Šādus vai līdzīgus vecāku bēdu stāstus vai ik dienu uzklausa uzticības tālruņu darbinieki.

Vecāki, nopērkot pusaudzim datoru, cer, ka prasme ar to rīkoties palīdzēs dēlam mācībās, ka viņš vairs netiksies ar sliktiem draugiem, nedzers un nepīpēs. «Gribu izkliedēt kādu izplatītu mītu — bērns, spēlējot datorspēles, neiemācās strādāt ar datoru, arī intelektu tās neattīsta. Tas tikai «noņem» psiholoģiskās barjeras,» skaidro Rīgas atkarību profilakses centra direktora vietnieks Andris Andersons.

Ar datorspēlēm biežāk aizraujas zēni, ar sarunāšanos internetā jeb čatošanu — meitenes. Visbīstamākais ir 11–16 gadu vecums, kas nereti sakrīt arī ar vecāku — četrdesmitgadnieku krīzi, šķiršanos, kas var pamudināt pusaudzi meklēt aizmiršanos un mierinājumu datorā. Arī paši pusaudži uzskata, ka spēļu spēlēšana ir labākās zāles pret sliktu garastāvokli un depresiju. «Tas nozīmē, ka pusaudzim kaut kā pietrūkst un viņš cenšas aizpildīt šo tukšumu. Dators vienmēr ir pieejams — nospied taustiņu, un tas «atbild». Brīžos, kad bērns un pusaudzis, kuram vajag daudz uzmanības, to nesaņem no vecākiem, viņš vēršas pie datora,» uzskata A. Andersons.

Cik ilgi drīkst spēlēt?

Pusaudzis bez atpūtas ar datoru var darboties ne ilgāk par divām stundām. Daži psihologi šo laiku iesaka aprēķināt, bērna vecumu sareizinot ar trīs, piemēram, piecpadsmitgadīgam jaunietim pēc 45 minūšu darbošanās ar datoru būtu jāatpūšas, turklāt atpūtas laikam jābūt divas reizes garākam, t. i., pusotru stundu. Datoru ieteicams novietot nevis bērna, bet dzīvojamajā istabā — tā pieaugušie, kuriem šai istabai jāstaigā cauri, var kontrolēt gan laiku, ko pusaudzis pavada pie datora, gan to, ko viņš pie tā dara.

«Ģimenē jābūt stingriem datora lietošanas noteikumiem, kurus vajag konsekventi ievērot, nevis vienreiz ļaut bērnam spēlēt datorspēles līdz vēlai naktij, citreiz — aizliegt vispār,» uzsver psiholoģe Kristīne Pētersone. «Diemžēl vecākiem dažreiz šķiet ērti, ka bērns sēž pie datora, netraucē un neuzdod jautājumus.»
Reklāma

Ar pusaudzi, kurš datora spēļu dēļ pametis mācības, sporta nodarbības, draugus, kļuvis melīgs, apātisks vai — gluži pretēji — nervozs un agresīvs, tātad izveidojusies datorspēļu atkarība, K. Pētersone iesaka vispirms no sirds izrunāties. Tad, ja tas nelīdz, var meklēt palīdzību pie skolas psihologa vai zvanīt pa bezmaksas uzticības tālruņiem, kur var saņemt psihologa konsultāciju.

Visās Rīgas atkarību profilakses centra filiālēs pusaudžiem, kas paši saviem spēkiem netiek vaļā no datorspēlēm, piedāvā iesaistīties bezmaksas atbalsta grupās «Paspēlēju, un pietiek!». Sešpadsmit nodarbībās, kurās spēļu elementi mijas ar saskarsmes un pašapziņas treniņu, pusaudži iemācās saskatīt veselīgas alternatīvas, sākt kaut ko jaunu. Arī vecākiem piedāvā iesaistīties atbalsta grupās līdzatkarīgajiem, jo bieži vien bērna datoratkarības iedīgļi slēpjas ģimenē. Visveiksmīgāk no atkarības var atbrīvoties tad, ja vienlaikus psiholoģisko palīdzību saņem gan bērns, gan vecāki.

Šis materiāls bija publicēts apollo.lv. Tā ir reāla problēma, bērns un dators. Bet ko darīt ja pieaudzis vīrietis ir aizrāvies ar datorspēlēm?

Manam vīram ir vairāki draugi, kas vēl trakākā atkarībā ir iegājuši, ka caurām naktīm spēlē spēlītes, ar šaušanos un vēl sazin kādas. Manējais, par laimi, tik vakaros, bet arī es jau sen guļu, un nemaz nezinu, cikos viņš atnāk gulēt. Nezinu, ko lai dara. Jo kad sāku ko teikt, viņš taču ir pieaudzis vīrietis, tad parasti uzbrēc man, ka viņš man žurnālus atļaujot palasīt, es viņam spēlītes paspēlēt, ne? Vai tad tas ir viens un tas pats? Kā jūs domājat?

Draudzenes mani mierina, labāk lai spēlē spēlītes, nekā porņikus skatās. Vai tiešām tas ir labāk, bet tas sliktāk? Vai tas ir normāli, ja pieaugušam vīrietim katru vakaru jāspēlē spēlītes? Tā viņš relaksējoties, bet vai tāda veida relaksācija ir normāla? Kā jūs domājat? Vai jūsu vīrieši spēlē spēlītes? Cik ilgi?

Vai jums tas nekļūst kaitinoši? Spēlītes taču ir bērnu padarīšana. Nevis pieaugušu cilvēku. Man kolēģēm meitas ir aizrāvušās ar kaut kādām tur fermām draugos, mammas arī uztraucas, jo pat pusdienu laikā ir jāskrien pie datora raža novākt. Meitas tik pasmejas, kad mammas ko aizrāda, bet manuprāt tas nav normāli, ka dzīve kļuvusi atkarīga no spēlēm, un cilvēks tik domā, plāno savu laiku, lai paspēt kaut ko tur tajās spēlēs izdarīt. Varbūt kāda ir saskārusies ar līdzīgu problēmu? Ļoti gribētu par to parunāt.

Varbūt nonāksim pie kādiem secinājumiem. Kā reaģēt? Varbūt tas mūsdienās ir normāli, un nav pamata satraukumam? Ja kādreiz cilvēki aizrāvās ar grāmatu lasīšanu, tad tagad tikpat normāli ir aizrauties ar datorspēlēm? Un tur nekā tik nosodāma nav, arī tad, ja aizraujas pieaudzis cilvēks? Un kur vispār ir robeža - kad tā ir atkarība, kad vienkārši aizraušanās?

Parunāsim! Cik tālu datorspēļu spēlēšana nav saistīta ar atkarību, bet ir vienkārši aizraušanās? Ko darīt, ja vīrs ir jau atkarībnieks?


© TVNET. Visas tiesības paturētas.
Being drunk is just like having a really low framerate
Image

User avatar
Grammaton
 
Posts: 643
Joined: Dec 9th, '08, 13:55
Location: Riga

Re: Kārtējais lol raksts

Postby Grammaton » Apr 14th, '10, 09:50

He :) Un ko saka latvietis parastais pēc šada raksta izlasīšanas? Protams, ka pie vainas ir tās vella apsēstās spēlītes un tikai spēlītes. :D

User avatar
Dzhonijs
 
Posts: 472
Joined: Jun 6th, '08, 10:27

Re: Kārtējais lol raksts

Postby Dzhonijs » Apr 14th, '10, 10:48

Kam smieklīgi, kam nesmieklīgi :) .
Image
P.s. BOOBS (not bacon) is always the answer!

User avatar
kaarliitys
 
Posts: 977
Joined: Jul 18th, '08, 15:25
Location: Rīga

Re: Kārtējais lol raksts

Postby kaarliitys » Apr 14th, '10, 11:05

Ja sieva dotu, nebūtu problēmas ar spēlītēm nakts laikā.
Image

User avatar
Disfigurator
 
Posts: 506
Joined: Feb 9th, '09, 15:00
Location: Rīga

Re: Kārtējais lol raksts

Postby Disfigurator » Apr 14th, '10, 13:24

OMGLOL

[...] bērns, spēlējot datorspēles, neiemācās strādāt ar datoru, arī intelektu tās neattīsta. Tas tikai «noņem» psiholoģiskās barjeras,» skaidro Rīgas atkarību profilakses centra direktora vietnieks Andris Andersons.

FAAAAIL - šis impotents (un profesijas sugasbrāļi) laikam nekad nav dzirdējuši par Puzzle un Strategy žanru. Un ja, ņemoties ap spēļu instalēšanu un modošanu (.ini rediģēšana vai veiglāka .bat uzrakstīšana, .exe aizvietošana, regedit rediģēšana, utt), cilvēks neiemācas strādāt ar datoru, tad... Mjā. Šāds kārtējais atkarību centra "speciālista" kompetences trūkums per se atņem šim a) tiesības jebko paust vai b) jebkādu ticamību šā spriedelējumiem.

Un trakākais ir tas, ka jebkura mājsaimniece tagad ņems un spriedīs par tik psiholoģiski sarežģītām tēmām kā psiholoģiska vai fiziska atkarība. Kuņām pietrūkst pat prāta, lai izfiškotu kur sākas neveselīga aizraušanās, - kur nu vēl par atkarībām šādi "prāti" ir kompetenti spriest.
----------------------------------------------------------------------
Image

User avatar
c3nsor
 
Posts: 124
Joined: Jun 30th, '09, 15:51
Location: Lincoln

Re: Kārtējais lol raksts

Postby c3nsor » Apr 14th, '10, 13:52

To Disfigurator: jā jā, tikai žēl ka tā daļa kam saiet sviestā un paliek atkarīgi neko vairāk par cs ieinstalēšanu un čītu sameklēšanu neiemācas.
Image Image
Image

User avatar
Dzhonijs
 
Posts: 472
Joined: Jun 6th, '08, 10:27

Re: Kārtējais lol raksts

Postby Dzhonijs » Apr 14th, '10, 13:53

kaarliitys wrote:Ja sieva dotu, nebūtu problēmas ar spēlītēm nakts laikā.

Tieši tā ;) ! Es jebkurā laikā būtu gatavs nolikt pulti (vai jebko citu) malā un pildīt savus vīra pienākumus :D !
Image
P.s. BOOBS (not bacon) is always the answer!

User avatar
Puika
 
Posts: 120
Joined: Jun 5th, '08, 12:34

Re: Kārtējais lol raksts

Postby Puika » Apr 14th, '10, 14:09

Viens dodas makšēķrēt, otrs spēlē spēles - abos gadījumos sieva paliek griboša :) Kāda atšķirība?
Šo rakstu vajadzētu nedaudz pamainīt un nosaukt, piemēram, tā - "Vīrietis mani nedrāž, bet dara lietas. Vai tas ir normāli?" :D
Image

User avatar
Disfigurator
 
Posts: 506
Joined: Feb 9th, '09, 15:00
Location: Rīga

Re: Kārtējais lol raksts

Postby Disfigurator » Apr 14th, '10, 14:18

c3nsor wrote:To Disfigurator: jā jā, tikai žēl ka tā daļa kam saiet sviestā un paliek atkarīgi neko vairāk par cs ieinstalēšanu un čītu sameklēšanu neiemācas.

Kur ir kādi zinātniski iegūti dati vai vismaz prastas aptaujas rezultāti, ar kuriem Tu varētu pamatot šo savu stereotipu?

Viss ir vienkārši - ja kādu lietu lieto regulāri, ar laiku to iemācās. Ja vien instalēšanas un modošanas, čītošanas u.c. datorspēļpasaules pienākumus neveic mammas.
----------------------------------------------------------------------
Image

MoDo
 
Posts: 170
Joined: Nov 30th, '09, 12:55

Re: Kārtējais lol raksts

Postby MoDo » Apr 14th, '10, 14:29

Piebildīšu Disfigurator, ka, manuprāt, visa ticamība pazūd pie šī teksta:
Vecāki, nopērkot pusaudzim datoru, cer, ka prasme ar to rīkoties palīdzēs dēlam mācībās, ka viņš vairs netiksies ar sliktiem draugiem, nedzers un nepīpēs.

Vecākiem, kas apzināti mēģina izmantot datoru, lai bērnu novērstu no sociāliem kontaktiem (kā tieši sēdēšana pie datora palīdzēs "atfiltrēt" tikai "sliktos" draugus?), būtu jāatņem bērni vispār. Bet nu tā daune, kas zem tā raksta mētā verbālus sūdus ar jautājumzīmēm galos, gan reāli nokaitināja.
Spēlītes taču ir bērnu padarīšana. Nevis pieaugušu cilvēku.

Kaut ko tik debīlu sen nebiju dzirdējis. Pateicoties aprobežotiem ļautiņiem ar šādu domāšanu, piemēram, Austrālijā joprojām izbanotas spēles, ko visa pārējā pasaule rukā bez problēmām, un — ironiski, bet fakts — tieši pateicoties šādām mammītēm sīči tiek pie God of War, GTA vai Manhunt. Jo spēlītes, redz, taču ir priekš bērniem, un tas lielais "18" uz vāka vai aizmugures droši vien ir kaut kāds vērtējums 23-ballu sistēmā, kur 23 nozīmē "good clean fun for the whole family". :x
Modus Operandi | GMail, GTalk, Skype: martins.osis | MoDo.lv | PlayFire, pārējie linki un kontaktinfo

Image Image

User avatar
Disfigurator
 
Posts: 506
Joined: Feb 9th, '09, 15:00
Location: Rīga

Re: Kārtējais lol raksts

Postby Disfigurator » Apr 14th, '10, 14:59

Mhm, lielāks reitings renderējas iekš lielāka fun faktora :D
----------------------------------------------------------------------
Image

User avatar
c3nsor
 
Posts: 124
Joined: Jun 30th, '09, 15:51
Location: Lincoln

Re: Kārtējais lol raksts

Postby c3nsor » Apr 14th, '10, 15:11

Disfigurator wrote:Kur ir kādi zinātniski iegūti dati vai vismaz prastas aptaujas rezultāti, ar kuriem Tu varētu pamatot šo savu stereotipu?

Viss ir vienkārši - ja kādu lietu lieto regulāri, ar laiku to iemācās. Ja vien instalēšanas un modošanas, čītošanas u.c. datorspēļpasaules pienākumus neveic mammas.


manuprāt, ja profesionali cilvēki par to lietu runā tad ar to pietiek. a kur ir zinātniski pierādīts tevis teiktais? gudri dirst it kā nav malku cirst. tas ka tev ir draugs kas tagad ir baigais programmētājs un visu sācis ar spēlīšu spēlēšanu, nepadara tavu apgalvojumu par pareizu. ir lērums dauņi kas ar spēlēšanu savas smadzenes atjājuši un uzvedās tieši kā aprakstīts augstāk. to ka viņi iemācās spēlēt spēlītes, pēc tam uztaisīt no gataviem skiniem savam cs klana web lapu nepadara viņus gudrākus, tāpat velāk ar tām lietām var dirsu atslaucīt.
Image Image
Image

User avatar
Disfigurator
 
Posts: 506
Joined: Feb 9th, '09, 15:00
Location: Rīga

Re: Kārtējais lol raksts

Postby Disfigurator » Apr 14th, '10, 15:31

Bet te jau nav runa par pataisīšanu par gudrākiem un programmēšanu, bet gan par iemācīšanos apieties ar PC, ko Tu pats apstiprini, teikdams:
viņi iemācās spēlēt spēlītes, pēc tam uztaisīt no gataviem skiniem savam cs klana web lapu


Tas prasa diezgan lielāku skilu par potenciālo vecāku-vulgaris, kas māk tikai ar IE un MSWORD operēt (un to pašu viņu CS bērns iemācīja).

Manam teiktajam nav vajadzīgi dati tā pamatošanai, jo nemīlu mētāties ar šādu populismu:
jā jā, tikai žēl ka tā daļa kam saiet sviestā un paliek atkarīgi neko vairāk par cs ieinstalēšanu un čītu sameklēšanu neiemācas.

T.i., neesmu pētījis un nav man nekas vairāk zināms par tiem, kuriem tiesiski ir konstatēta atkarība no videospēlēm un kuri ārstējas. Nav man ne jausmas par to, ar kādām spēlēm saslima un kādi ir šamējo PC skili.
Last edited by Disfigurator on Apr 14th, '10, 15:45, edited 1 time in total.
----------------------------------------------------------------------
Image

User avatar
Dzhonijs
 
Posts: 472
Joined: Jun 6th, '08, 10:27

Re: Kārtējais lol raksts

Postby Dzhonijs » Apr 14th, '10, 15:44

Vecāki lielākoties paši ir vainīgi. Pārāk aizņemti, pārāk noguruši, lai tas bērns sēž pie tā datora, vismaz neuzbāžās ar saviem jautājumiem utt. + vecāki bieži vien bērnam neparāda, ka ir arī alternatīvas - velo, makšķerēšana, dejošana, kori utt. Atnāk fāterītis mājās noguris, paņem aliņu, apsēžas tv priekšā kamēr jāiet gulēt - kāds tad tur piemērs var būt bērnam.

Ja vīrietim nav iekšēja miera, ir daudz stresu utt, tad panesās tie varianti ar pārāk ilgu sēdēšanu pie tv, kompja, pie ezera, pie pudeles utt. Un ja vēl ģimenē sūdīgas attiecības, tad vispār čau :) . Vīrietis jau galu galā nav nekāds stiprais dzimums, patur visu sevī līdz vairs nevar izturēt un tad aizbrauc jumts.
Image
P.s. BOOBS (not bacon) is always the answer!

User avatar
samer
 
Posts: 172
Joined: Aug 15th, '09, 01:05

Re: Kārtējais lol raksts

Postby samer » Apr 14th, '10, 22:35

Spēlītes taču ir bērnu padarīšana. Nevis pieaugušu cilvēku.


Nu jā... izlasīju šo un sapratu ka lielākā daļa kas uzrakstīts ar psiholoģes palīdzību ir suņa murgs... Viņa laikam neizprot ka ir spēlītes un datorSPĒLES! Ja jau sīči nespēlētu 18+ spēles tad arī nebūtu tāda diskusija tvnetā :D

User avatar
oskarszale
 
Posts: 569
Joined: Oct 7th, '08, 16:27

Re: Kārtējais lol raksts

Postby oskarszale » Apr 17th, '10, 22:28

sīkie rambā kompi 364 dienas gadā izņemot 1.septembri, kad visi pielokas nemaņā :)
tādi raksteļi tikai novērš uzmanību no īstām problēmām. paši vecāki nopērk xbox, pleisi vienalga ko, lai tik sēž klusu un spēlē. pieaudzis vīrietis pats izdomā, kas viņam svarīgāks ;)
Image
Image


Return to Bardaks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron