Madden NFL apkats

Spēļu apskati, features un tamlīdzīgi burtiņi dzimtajā valodā.
User avatar
wazaaa
 
Posts: 276
Joined: Feb 13th, '08, 22:37

Madden NFL apkats

Postby wazaaa » Nov 9th, '08, 15:38

Šoreiz apskatīsim NFL jaunāko spēli - Madden NFL 09, kas latviešu publikai varētu būt jaunums. Šī spēle ir 20. savā sērijā un tas ir diezgan iespaidīgi. Bez oficiālo noteikumu izlasīšanas šo spēli izprast variet nemaz nemēģināt un nemaz neceriet, ka es tagad iešu un jums tos skaidrošu. Tos jūs variet izlasīt kaut kur internetā. Varat tikai paļauties uz to, kas redzēts amerikāņu filmās.

Image

Tiklīdz tu sāc spēlēt, tiks pārbaudītas tavas uzbrukuma, aizsardzības un piespēlēšanas spējas virtuālā simulatorā. Tev būs jāizspēlē dažādas kombinācijas, un būs jāmēģina apturēt pretinieka uzbrucēji. Cik labi tev būs veicies, liecinās jaunā spēles iezīme - „Madden IQ”, kas pielāgos tavas spējas CPU spējām. Tas padarīs spēli nedaudz vieglāku, taču ne mazāk izaicinošu. Šo iespēju var „skipot”, taču tad pretinieks būs daudz spēcīgāks, un savas stiprākās puses nevarēsi tik viegli parādīt.
Spēlēt Madden NFL 09 ir ļoti patīkami. Katrs pogas pieskāriens ietekmē tavu aizsardzības vai uzbrukuma kombināciju. Ir tik daudz iespēju, kā tu vari izpausties, ka bieži vien metās raibs gar acīm. Pat pēc nedēļām ilgas spēlēšanas, es visas šīs iespējas neesmu izpratis. Vienu gan es varu pateikt – visefektīgākās viennozīmīgi ir „fake” kombinācijas. Visbiežāk tās izpaužas ar to, ka tavs piespēlētājs it kā izdara piespēli citam spēlētājam un pa to laiku, nemanīts var aizskriet garām lielākajai daļai aizsargu. Protams, pēc dažām sekundēm arī aizsargi saprot, ka kaut kas nav tīrs un pievēršas īstajam spēlētājam ar bumbu. Pēc katra „touchdown” ir iespēja papriecāties par sešu punktu guvumu, proti, nospiežot „Y” vai trijstūrīti noteiktā „touchdown” laukuma vietā. Tad ieslēdzas nenormāli „kruta” animācija, kur tavs spēlētājs cenšas ietriekt bumbu vārtos no augšas, kā tas parasti notiek basketbola spēlēs. Ko gan vairāk var vēlēties?

Image

Vizuāli šī spēle izskatās lieliski. Visas animācijas ir izveidotas perfekti, un rodas sajūta, ka tu atrodies laukumā. Par laimi, spēli nenomoka „frame-rate” kritums, kas diemžēl nav pažēlojis NHL 09. Katrs stadions ar kaut ko atšķiras no citiem, un viss izskatās ļoti detalizēti. Arī skaņa šajā spēlē ir lieliska. Spēlētāju „voice actings” ir ļoti labi nostrādāts. Bieži vien tev spēlētājus paliks žēl dzirdot viņu raudāšanu, kliegšanu un vaimanas. Skatītāju pūļi izklausās vareni, un līdz pēdējam atbalstīs mājinieku komandu, pat ja šie atrodas zaudētāju lomā. Protams, neiztikt bez svilpšanas, apsaukāšanās un tiesnešu pieminēšanas no viņu puses, taču tev nenāksies vilties viņos. Arī tiesnešiem ir savas animācijas, jo amerikāņu futbolā tiesnešiem pie galvas ir piekarināts mikrofons, un tad viņi skaļi paziņo savu lēmumu. Nezinu kāpēc, taču man liekas, ka spēles izstrādātāji ir nedaudz pārcentušies ar tienešu lejas daļas attēlošanu, jo viņu kules izskatās nedabīgi lielas. Varbūt tas ir to smieklīgo bikšu dēļ, taču tas izskatās visnotaļ ērmoti.

Image

Nevarētu teikt, ka spēle ir bagāta ar dažādiem spēles režīmiem. Ir pieejams standarta Custom match, kur varēsi izvēlēties gan savu, gan pretinieka komandu un uzreiz iegrimt spēlēšanā. Un, protams, neiztikt bez vienkāršas sezonas izspēles, kur tu cīnies pret pārējām līgas komandām un aizvadi vairākus desmitus spēļu, lai iegūtu kaut kādu nožēlojamu kausu. Pamatā tas ir arī viss, ja neskaita iespēju trenēt savu spēlētāju, kas savā ziņā ir tikai mini spēļu apkopojums. Vēl arī ir daudzspēlētāju režīmi, taču tie nav tik lieliski, kā citās „EA Sports” spēlēs. Tāpat, kā spēlējot pret CPU vai buddie arī šeit ir pieejams uzreiz uzsākt spēli pret citu spēlētāju iekš „XBOX LIVE”. Uz labu interneta konekciju nav ko cerēt, jo šo spēli spēlē tikai „tupije amerikanci” un tādi dullie kā es. Un beidzot arī NFL spēļu sērija ir papildināta ar „Online leagues”, kas nav nekāds jaunums citām „EA Sports” spēlēm. Tur tev būs iespēja izveidot, vai pievienoties jau citu spēlētāju izveidotām līgām, un pārstāvēt savu iecienīto komandu.
Jau pēc pieredzes zinu, ka šis spēles režīms ir viens milzīgs fail. Un ja nedaudz pacenšas, tad var izspiest arī epic fail, taču tas ir tikai retākajos gadījumos, kad tiek izveidota līga ar 32 komandām un gada laikā tiek izspēlētas labi ja 3 spēles.

Image

Ja tu puslīdz saproti, kā tiek spēlēts amerikāņu futbols, tad tev noteiktu vajadzētu izmēģināt NFL jaunāko lolojumu, taču ja tev nav ne mazākā sajēga, kas tas ir, tad labāk laid šo spēli garām, jo šī spēle nav domāta tādai publikai, kā latvieši. Nobeigumā der pieinēt Daņika vārdus: „Takoe gavno mogut pridumatj toljka eti tupije amerikanci”

Image

Acīm: 9 (grafika)
Ausīm: 9 (skaņa)
Īkšķiem: 7 (gameplay)
Plauktam: 7 (vērtība)
Vispār: 8.5
Image
Rihards3

User avatar
Tramvajs
 
Posts: 84
Joined: Mar 21st, '08, 13:40

Re: Madden NFL apkats

Postby Tramvajs » Nov 9th, '08, 15:59

Gandrīz vai jāpiekrīt Daņikam. Nu lab, tik traki ar nav. Raksts jauks un pieklājīgs. Man personīgi čut kaitina tas rakstīšanas stils otrajā personā(tu, tev utt.). But still- good job!

User avatar
Siegfried
 
Posts: 71
Joined: Feb 27th, '08, 13:12

Re: Madden NFL apkats

Postby Siegfried » Nov 11th, '08, 00:35

Gruuti spriest,mani sesviskji neaizraava,savulaik uz zhilika kaukadu futbolu lurinaaju no TECMO,un Akklaim variaaciju "par teemu" uz Dreamcasta, un tagad iechekoju uz x360 Maddenu.
Top Spin 3 daudz vairaak patika,kaut arii neesmu nekaads tenisa fans.
Image


Return to Grafomānija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest