Uzķīlē manu robo (Custom Robo Arena apskats)

Spēļu apskati, features un tamlīdzīgi burtiņi dzimtajā valodā.
User avatar
DSguru
 
Posts: 217
Joined: Apr 21st, '08, 17:32

Uzķīlē manu robo (Custom Robo Arena apskats)

Postby DSguru » Oct 27th, '08, 22:06

Image
Custom Robo Arena apskats

Žanrs: Action/RPG
Platforma: Nintendo DS
Izstrādātājs: Noise
Izdevējs: Nintendo
Spēlētāju skaits: 1-2
Papildiespējas: Single-Cart, Multi-Cart, Online Multiplayer, Rumble Pak

Diezgan labi, taču par tādu pašu cenu var nopirkt arī labākas spēles.

Custom Robo sērija aizsākās Japānā 2000. gadā kā Nintendo 64 spēle. Popularitāti tā guva tikai tur, tāpēc rezīle ASV tika atcelta. Dažus gadus vēlāk iznāca GameCube versija, kas tika arī līdz ASV veikalu plauktiem, taču interese par to bija maza. 2007. gadā, liekot visas cerības uz Nintendo WFC režīmu, Eiropā un ASV tika izlaista Custom Robo Arena.

Pirmoreiz palaižot iepriekš nespēlētu Custom Robo Arena, ir pieejams tikai Story režīms, jo vispirms ir jāuzbūvē savs robo, pirms to var lietot Multiplayerī. Spēles darbība notiek pasaulē, kurā vairums cilvēku ir aizrāvušies ar miniatūriem robotiem, ar kuriem var cīnīties arēnās jeb holizejos. Story ir kaut kāds uz ātru roku samālēts RPG, lai tikai būtu kaut kāds iemesls spēlēt. Galvenais varonis ir kāds pusaudzis ar sarkaniem matiem, kurš ir ieradies uz dzīvi jaunā pilsētā, jo viņa tēvs strādā netālajā NeoBrain institūtā, kurā tiek izstrādāti robo. Dzimšanas dienā viņam tēvs uzdāvina robo, jo puisis vēlas kļūt par pasaules robo čempionu. Pirmajā skolas dienā viņš iestājas vienā no daudzajām skolas robo komandām, lai īstenotu savu sapni. Story režīms ir ilgs un tik garlaicīgs, ka bieži vien uznāk miegs gaišā dienas laikā, kaut arī ir gulēts 9 stundas. Vienīgo prieku šeit sagādā daudzās interesantās robo cīņas. Tās parasti ilgst aptuveni minūti vai divas. Pirms katras cīņas var sagatavoties, mainot sava robo rezerves daļas. Bieži vien pareiza konfigurācija nosaka cīņas iznākumu, jo arēnas ir dažādi izkārtotas. Sākot cīņu, spēlētāja un pretinieka kubi (tajos tiek glabāti robo) tiek izšauti no kaut kādas ierīces. Šiem kubiem, gluži kā parastam metamajam kauliņam, ir 6 puses. Kādā pozā robo sāks cīņu ir atkarīgs no tā, uz kuras puses kubs tiks uzmests. Pēc tam, ātri spaidot pogas, kubs ir jāatritina vaļā. Kad tas ir izdarīts, spēlētāja uzdevums ir, skraidot, lecot un šaujot, samazināt pretinieka HP līdz 0. To var izdarīt ar trīs veidu ieročiem: rokā iemontētu šaujamo, bumbām un "podiem" (mugura uzlikta ierīce, kas izmet visādas mīnas u.c. brīnumus). Tos visus lielā skaitā var nopirkt veikalos, un ieročiem ir dažādi raksturlielumi, piemēram, ātrums, spēks, izsekošana utt. Var uzlikt ari dažādus robo ķermeņus, kam atšķiras raksturlielumi, un kājas, kas var palielināt skriešanas ātrumu, lēcienu augstumu un dot citas īpašības. Var uztaisīt tūkstošiem kombināciju, četras var saglabāt garāžā, lai pēc tam varētu ātri pirms cīņas tās nomainīt. Diemžēl holizeji ir mazi, un vienīgais, ko tajos var iznīcināt, ir kastes.

Custom Robo Arena ir ļoti labs multiplayeris. Tur arī droši vien vairums cilvēku pavadīs visvairāk laika, jo tajā nav jāspēlē kaut kāds stulbs RPG. Spēle atbalsta visus multiplayer veidus. Ir gan Multi-, gan Single-cart multiplayeris, gan online režīms. Otrajam veidam, kā jau pierasts, ir pieejams tikai ierobežots arēnu un robo skaits, jo spēles pārsūtīšana uz citu DS prasa diezgan ilgu laiku. Mačiem iespējams uzstādīt dažādus parametrus (laiks, arēna utt.). Onlainā iespējams spēlēt gan pret uz dullo izvēlētu pretinieku, gan pret draugu, izmantojot Friend Codes, kas nav diezko ērti, taču pirms un pēc mača ir iespējams sarunāties (spēles laikā gan viens ar otru lamāties nevarēs). Multiplayeris var paņemt daudz labu stundu no jūsu dzīves, ja vien jums patīk spēles geimplejs.
ImageImage
Vizuāli Custom Robo Arena izskatās gan labi, gan slikti. Story režīms ir uz ātru roku sataisīts 2D top-down RPG ar pārāk spilgtām krāsām un cilvēku spraitiem, kas proporcionāli neatbilst ēku izmēram. Robo trīsdimensiju modeļi ir visai detalizēti un daudzveidīgi, katra to ķermeņa daļa ir kā atsevišķs objekts, tāpēc animācijas izskatās labi. Arēnām arī nav ne vainas, tikai to fons ir vienkārši attēls pa visu ekrānu. Katram ierocim ir savi unikāli lādiņi. Cīņu laikā darbība notiek uz augšējā ekrāna, freimreits vienmēr ir stabils, un nekādas "bremzes" nav manāmas. Iespējams spēlēt gan ar skatu no augšas, gan ar kameru aiz spēlētāja robo (bieži vien kamera tiek ar kaut ko aizšķērsota). Apakšējais ekrāns rāda robo bojājumus un ļauj aktivizēt Soulboost, ja spēlētājs to ir apguvis.

Skaņa Custom Robo Arena ir diezgan viduvēja. Efektu spēlē ir daudz, un tie ir diezgan labi, taču mūzika ir garlaicīga un atmiņā nepaliekoša. Tā galvenokārt sastāv no ģitāru rifiem un bungu sitieniem (uz nekādu heavy metal gan neceriet). Problēma tāda, ka tā nepiestāv spēles Story režīmam un ka visas dziesmas izklausās vienādi. Vairākas stundas spēlējot ar austiņām, mūzika sāka pamatīgi krist uz nerviem. Starp citu, to nevar atslēgt.

Secinājumi

Manuprāt, Custom Robo Arena nav slikta spēle, taču tās steigā sataisītais Story režīms bojā spēlētprieku. Cīņas starp robo ir visai aizraujošas, taču īsas. Geimu ir grūti ieteikt, jo par tādu pašu cenu ir pieejamas daudz labākas spēles ar līdzīgu geimpleju. Piemēram, ja vēlaties aizraujošu RPG ar visādiem zvēriem, kurus komandē cilvēks, ņemiet Pokémon Diamond/Pearl. Ja gribas kādam onlainā sadot pa pakaļu, pērciet Metroid Prime Hunters. Diemžēl neko īpašu Custom Robo Arena piedāvāt nespēj.

Geimplejs: 7
Grafika: 7
Skaņa: 5,5
Lasting Appeal: 8
Kopvērtējums: 7 (vidējais apt. 6,75)

Spēle ir:
    (>) Labāka par Pokémon Mystery Dungeon,
    (<) Sliktāka par Pokémon Diamond/Pearl
Last edited by DSguru on Oct 28th, '08, 12:45, edited 1 time in total.
Rakstu apskatus un jaunumus LevelUp.lv

User avatar
Fxp
Forum Admin
 
Posts: 276
Joined: Jan 18th, '08, 10:25
Location: Sigulda

Re: Uzķīlē manu robo (Custom Robo Arena apskats)

Postby Fxp » Oct 28th, '08, 00:14

Lieliski DS spēļu apskati, sen jau gribēju tev teikt :) Gaidu nākamos!


Return to Grafomānija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron