Glāb pasauli ar deju (Elite Beat Agents apskats)

Spēļu apskati, features un tamlīdzīgi burtiņi dzimtajā valodā.
User avatar
DSguru
 
Posts: 217
Joined: Apr 21st, '08, 17:32

Glāb pasauli ar deju (Elite Beat Agents apskats)

Postby DSguru » Oct 19th, '08, 17:59

Image
Elite Beat Agents apskats

Žanrs: Rhythm-Action
Platforma: Nintendo DS
Izstrādātājs: iNiS
Izdevējs: Nintendo
Spēlētāju skaits: 1-4
Fīčas: Single-Cart Multiplayer, Multi-Cart Multiplayer, Rumble Pak

Viena no dīvainākajām un visaizraujošākajām DS ritma spēlēm.

Reiz Japānā iznāca ritma spēle Osu! Takae! Ouendan!, kurā trīs supervaroņi-dejotāji glābj pasauli, risinot grūtas situācijas ar deju. Tā kā spēli labi importēja, to nolēma uztaisīt arī Rietumiem, tāpēc tika izņemtas visas japāņu dziesmas, to vietā ieliekot pēdējo 30 gadu populārākos Top 10 hītus, tika pārrakstīts sižets, iepriekšējie supervaroņi aizvietoti ar uzvalkos tērptiem valdības aģentiem, pievienoti daži jaunievedumi, un spēle bija gatava Rietumiem.

Elite Beat Agents pamatideja ir visai absurda - kādam cilvēkam, sunim vai vēl kaut kam dzīvē pienāk grūti laiki, nekas neveicas, viss ir bezcerīgi utt., viņi bļauj "Heeeaaalp!" tā ka pārtrūkst balss saites un sabrūk CNS. Tad viņus sadzird un uz lielā ekrāna ierauga komandieris Kāns, kurš izsūta savus trīs labākos superaģentus-dejotājus palīdzēt neveiksminiekiem atgūt cerību. Piemēram, kādam naftas magnātam pēdējā laikā regulāri krīt ienākumi, jo viņa sieva miljardus tērē visādām greznībām, viņš tiek patriekts no mājām, jo līgumi ir parakstīti uz sievas vārda, tad ierodas aģenti, lai palīdzētu bijušajam naftas baronam atkal sasniegt virsotnes, dejojot Deivida Bovija dziesmas "Let's Dance" ritmā.

ImageImage
Pirmo reizi palaižot iepriekš nespēlētu Elite Beat Agents kārtridžu, spēlētājs tiek iepazīstināts ar spēles noteikumiem. Spēles mērķis ir neļaut apakšējā ekrāna augšdaļā esošajam stabiņam izsīkt (saukšu to par dzīvības līniju). Ir trīs darbības, kas jāveic, lai tā nenotiktu:
1.) jābaksta numurētiem aplīšiem brīdī, kad tos apņem riņķa līnijas (labāk neprotu paskaidrot),
2.) uz ekrāna parādās līnijas, kuru sākumā atrodas bumba, kad šo bumbu apņem riņķa līnija, uz tās ir jātur irbulis, kamēr tā ripo,
3.) katrā dziesmā reizi vai divas parādās krāsaina ripa, kura ir jāgriež, cik vien ātri iespējams.
Ja kāda no šīm darbībām neizdodas, spēlētājs zaudē daļu dzīvības līnijas un savu kombo reizinātāju. Turpretī, ja šīs darbības izdodas, dzīvības līnija saņem papildus enerģiju un kombo turpina palielināties. Kad spēlētājs ir iepazinies ar noteikumiem, parādās galvenā izvēlne, kurā var izvēlēties, vai spēlēt vienam vai ar draugiem, apskatīt labākos rezultātus vai vēlreiz iziet apmācību.

Uzreiz brīdinu, ka Elite Beat Agents nav viegla spēle. Reti kurš spēs pirmajā reizē veiksmīgi pabeigt jebkuru misiju, tās bieži vien nāksies atkārtot daudzas jo daudzas reizes. Tā gan nav liela problēma, jo spēle ir patiesi aizraujoša, taču tas spēlētājus var novest līdz spēlē redzamo neveiksminieku stāvoklim. :evil:
Izvēloties vienspēlētāja režīmu, parādās divas iespējas - spēlēt ar aģentu J (standarta sarežģītības pakāpe) vai ar aģentu Spin (it kā vieglais sarežģītības līmenis, šo ņemiet pirmajā reizē). Kad ir izvēlēts aģents, ekrānā parādās globuss, kurā var atrast palīgā saucienus. Uzspiežot uz kāda no tiem, parādās kadri no sižeta, sarežģītības līmenis, dziesmas un epizodes nosaukums un informācija par nelaimē nonākušo. Pēc misijas apstiprināšanas tiek parādīts komikss un tad var sākt spēlēt. Vairums epizožu ir sadalītas trīs daļās, pēc kurām ir neliela pauze, un atkarībā no tā, kā spēlētājs tās ir izpildījis, misijām var būt trīs dažādi nobeigumi. Pabeidzot misiju, parādās spēlētāja novērtējums (no S līdz D), punktu skaits, precizitāte, progresa līkne un ir iespēja noskatīties vai saglabāt saglabāt atkārtojumu, ko vēlāk var lietot VS Ghost režīmā (skatiet otro attēlu). Jaunas epizodes tiek atslēgtas neatkarīgi no vērtējuma, galvenais ir pabeigt misijas. Spēlē ir 15 misijas/epizodes + trīs bonusmisijas, kuras var atslēgt, sasniedzot noteiktu Hi-Scoru. Bez aģentiem J un Spin spēlē ir vēl divi sarežģītības līmeņi, kurus atslēgt varēs, izejot jau tā grūto Agent J. Lai izietu katru no sarežģītības pakāpēm, nāksies pavadīt vairākas stundas, tāpēc par spēles ilgumu sūdzēties nevar un, kaut arī katrā no tiem ir vienas un tās pašas misijas, epizodēs objektu izvietojums ir savādāks.

Multiplayeri man diemžēl praksē izmēģināt neizdevās, tāpēc norakstīšu no Elite Beat Agents bukleta. Ir iespējams gan Single-Cart (vairākas konsoles, viens hosts ar kārtridžu), gan Multi-Cart (katram aparātam pa spēlei) Multiplayeris. Pirmajā veidā gan ir pieejams tikai režīms VS Player un ne visas epizodes var pārsūtīt. Otrajam viedam ir pieejams arī režīms Co-Op. Vienlaikus spēlēt var 4 cilvēki.

Vizuāli Elite Beat Agents ir ieturēta manga stilā, kas spēlei dod tādu diezgan enerģisku noskaņu. Daudzi no komiksiem ir bezgala rēcīgi, taču smaids drīz vien pazūd, kad desmito reizi jāatkārto tā pati misija. :x Spēles laikā augšējā ekrānā ir redzams punktu skaits un komikss. Diemžēl tam ir grūti sekot līdzi, jo visa uzmanība parasti tiek veltīta apakšējam ekrānam, kurā ir jāpilda trīs iepriekšminētās darbības. Turpat līdzi ritmam dejo aģentu 3D modeļi. Reizēm apakšējais ekrāns ir tā pieblīvēts, ka ir grūti sekot līdzi darbībai. Pietiek izlaist pāris bītus, lai pēc divām trim sekundēm parādītos Game Over. Grafiski spēlei nav, kur piesieties.

Droši vien pats svarīgākais ritma spēļu aspekts bez geimpleja ir skaņa. Elite Beat Agents ir iekļautas 19 visu laiku populārākās dziesmas, kas vairākumā gadījumu tīri labi piestāv epizodēm. Vienīgais lielais izņēmums ir trešā epizode ar taksistu, kurā skan Avrila Laviņa "Sk8er Boi", kurš, kā viens cits te rakstīja, drīzāk piestāv braukšanai ar trīsriteni pa taisno uz bērnudārzu. Tā vien šķiet, ka tas spēlē tika ievietots tikai tādēļ, lai vismaz kādu no spēlē dzirdamajām dziesmām atpazītu gados jaunākās spēlētājas. Kvalitāte nav slikta, taču negaidiet nekādu CD līmeni. Skaņu efektu ir daudz un to skanējums ir atkarīgs no darbību izpildes precizitātes. Izvēlnēs katra darbība atbild ar skaņu. Komiksi nav ierunāti, taču tajos ir daudz skaņu (bļāvieni, sitieni utt.). Šeit ir saraksts ar spēlē dzirdamajām dziesmām:
  1. Steriogram - "Walkie Talkie Man"
  2. Sum 41 - "Makes No Difference"
  3. Avril Lavigne - "Sk8er Boi"
  4. Queen - "I Was Born to Love You"
  5. Stray Cats - "Rock This Town"
  6. Deep Purple - "Highway Star"
  7. Village People - "Y.M.C.A."
  8. Earth, Wind and Fire - "September"
  9. Jamiroquai - "Canned Heat"
  10. Madonna - "Material Girl"
  11. Ashlee Simpson - "La La"
  12. Chicago - "You're the Inspiration"
  13. David Bowie - "Let's Dance"
  14. Good Charlotte - "The Anthem"
  15. Hoobastank - "Without a Fight"
  16. The Rolling Stones - "Jumpin' Jack Flash"
  17. Cher - "Believe"
  18. Jackson Five - "ABC"
  19. Destiny's Child - "Survivor"
Es nezinu, vai tā ir, bet man šķiet, ka dziesmas neizpilda oriģinālie autori.

Secinājumi

Elite Beat Agents, manuprāt, ir viena no labākajām DS ritma spēlēm, kas pieejamas angļu valodā. Tā ir saņēmusi neskaitāmas 2006. gada nominācijas un apbalvojumus. Šī ir arī ļoti grūta spēle - bieži vien vienu un to pašu misiju nāksies spēlēt vairāk kā desmit reižu, kas var daudzus izvest no pacietības. Spēle ir ļoti laba visās jomās un to var rekomendēt visiem, kas grib uzspēlēt kaut ko citu bez ierastajiem šūteriem un reiseriem.

Geimplejs: 8
Grafika: 8
Skaņa: 8
Lasting Appeal: 8
Kopvērtējums: 8

Spēle ir:
  (>) labāka par jebkuru citu angļu valodā iznākušo ritma spēli uz DS
  (=<) sliktāka vai vienlīdz laba ar Japānā iznākušo Daigasso! Band Brothers.
Rakstu apskatus un jaunumus LevelUp.lv

Return to Grafomānija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron