[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
www.revolution.lv || Xbox360, Playstation3, WiiU • View topic - Uzraujam futeni? (FIFA 09)

Uzraujam futeni? (FIFA 09)

Spēļu apskati, features un tamlīdzīgi burtiņi dzimtajā valodā.
User avatar
Grammaton
 
Posts: 643
Joined: Dec 9th, '08, 13:55
Location: Riga

Uzraujam futeni? (FIFA 09)

Postby Grammaton » Feb 12th, '09, 01:23

Image

Zināt, ka katru gadu atnāks jauna FIFA (NFL, NHL un kas tur vēl) ir tāpat, kā zināt, ka atnāks arī vasara. Vasaras pie mums ir – nu, tādas... Vai nav par daudz?
2008.gada 13.oktobrī EA Sports kopā ar EA Canada izdeva FIFA 09, kas iznāca uz burtiski visām platformām – Xbox360, PS3, PS2, PC, Wii un arī PSP, un DS.Apskatot šo spēli kā atsevišķu lielumu (neesmu īpaši, lai neteiktu, ka neesmu vispār, spēlējis iepriekšējās 16 daļas), tā neatstāj sliktu iespaidu. Gluži otrādi – tā sniedz to, ko, manuprāt, varētu un vajadzētu sagaidīt no futbola spēles. Izejot cauri diezgan piņķerīgam profila sasaistes procesam ar spēli un kaut kādiem mistiskiem EA serveriem, beidzot var sākt spēlēt. Jāatzīst – komandu skaits ir pieklājīgs. No visām futbola lielvalstīm EA laikam ir dabūjis licences ikvienas valsts līgas komandas (un spēlētāju) virtualizācijai, kas, protams, priecē. FIFA 09 režīmi tiek mums piedāvāti vairāki. Mēs varam nodarboties ar komandu menedžēšanu, kas gan, šķiet, tur ir piemests tikai skatam, jo nekādu prieku no tā var neiegūt. Protams, neiztikt bez turnīru režīma – tas piedāvā to, ko tam vajadzētu piedāvāt. Turnīru sistēma ir laba, pārdomāta un ir offline spēles galvenais pamats. Tiek piedāvāts arī „Be a Pro” režīms, ar kura palīdzību var izveidot spēlētāju, nosaukt to pēc savas patikas un tālāk nodarboties ar viņa ķīlēšanu, kas ar laiku var kļūst garlaicīga.Interesants ir loading screen risinājums, proti – kamēr tiek ielādēts mačs, spēlētājs var padzenāt bumbu pa Brazīlijas piepilsētas laukumu un varbūt mēģināt gūt arī kādus vārtus. Tas mazliet atgādina Assassin’s Creed skriešanu un kameras grozīšanu pirms kāda līmeņa, taču FIFA šo odziņu ir izkopusi vēl vairāk – patīkami. Kontroles ir visnotaļ ērtas un minūtes laikā jau ir iespējams pārliecinoši pārvietoties pa laukumu, pat iepriekš nestudējot kontroles pogu izvietojumu un nozīmi. Laukumā pārliecinoši pārvietojas ne vien pats spēlētājs, bet arī pārējie komandas biedri un pretinieki. It sevišķi var izcelt vārtsargu spēli – tie savā laukumā kustas reālistiski, spēlētāji traucē viņiem saskatīt bumbu, un viņi arī bieži vien neapdomīgi atstāj savu vārtu laukumu vai skrien pretī bumbai, kas ātri vien var rezultēties gūstot vārtus – spēlētāja vai pretinieka labā, tas jau ir atkarīgs no veiksmes. Kā autentisku „īstajam” futbolam var pieminēt arī sodu sistēmu. Tiesneši ir taisnīgi, bet bargi – ja pārāk acīmredzami klupina pārējos vai kā citādi rupji uzvedas, dzeltenā kartīte vai soda sitiens garantēti. Un soda sitieni ir no svara – tie tiešām var mainīt spēles gaitu par labu vienai vai otrai komandai, un tas ir tiešām patīkami. Vispār var teikt, ka AI uzvedās lieliski – gan pretinieka, gan vārtsargu, gan tiesnešu lomās. Kā tāds neliels mīnusiņš, pie kura droši vien var pierast, jāmin tas, ka tad, kad bumba lido vai ripo tavā virzienā, un tu pārņem bumbas vadību, spēlētājs neturpinās lineāru kustību, bet gan „noraustīsies”. Laikam tas tāpēc, ka spēlētājs nespēj pietiekami ātri pārslēgties no aizsarg modes uz uzbrucēj modi. Iespējams, ka kļūdos.
Šādai spēlei, protams, neiztikt bez multiplayer, un tas ir attīstīts diezgan pamatīgi. Var celt galdā savas sesijas vai pievienoties kādām citām. Ļoti patika galvenie divi multiplayer režīmi – viens pret vienu (katrs vada savu komandu) un 20 vienā barā (katrs vada savu spēlētāju). Pirmajā režīmā ir viss daudzmaz skaidrs, princips tāds pats kā offline, tikai spēle notiek pret saprātīgu būtni (dažreiz to var apšaubīt) nevis AI. Savukārt, otrajā režīmā katram ir iespēja iejusties kāda konkrēta spēlētāja amatā – uzbrucēja vai aizsarga, vienīgi vārtsargs gan paliek AI. Katram ir sava vieta, piemēram, ja esi aizsargs, tev tiek iedalīts konkrēts laukums, kas tad tev ir jāsargā, un, ja šīs laukuma robežās tiek pārkāptas, tiek ņemti nost punkti no tavas vai aizsargu kaut kādas mērskalas. Tāpēc šim nolūkam palīdz bultiņas, kas parāda priekšā, kur tagad vajadzētu doties, lai tavs uzdevums būtu veiksmīgs – ja palaid garām pretinieka spēlētāju ar bumbu un tu viņam netiec līdzi, bultiņas paliek uzstājīgākas, un tas var beigties, labākajā gadījumā ar mīnus punktiem no mērskalas, sliktākajā – ar golu. Trūkums šim režīmam ir tāds, ka kameras skats ir vairāk koncentrēts uz tavu spēlētāju, tāpēc vietumis ir grūti saprast, kur un kam ir bumba. Un vēl, ja spēlei ir savākušies diezgan haotiski skraidoši vācieši un spāņi, tad tāds īsts futenis var nesanākt.FIFA 09 izskatās smuki. Pietrūkst kaut kā, lai būtu skaisti, jo ir sajūta, ka tiek spēlēts ar plastmasas figūriņām nevis ar dzīviem cilvēkiem. Sasvīduši spēlētāji, peļķes uz laukuma lietus laikā, kas arī varētu ietekmēt spēles grūtību, lielāka fanu varietāte – tas viss vairotu spēles realitātes sajūtu (uz ko tai arī būtu jātiecas), taču, šķiet, EA to ir atstājuši nākamajām Futbola konsolizācijām.

Skaņa spēlē ir ļoti labi izdevusies – izvēlētās dziesmas ir aktuālas, eiropiešu gaumei atbilstošas (Duffy, MGMT, Junkie XL, The Ting Tings u.c.) un tiešām labas. Nevar nepieminēt, ka spēlē var dzirdēt arī dziesmas vācu, spāņu un varbūt arī vēl kādā citā valodā. Spēles komentētāji ir līmenī – reizēm tiešām šķiet, ka viņi komentē „dzīvu” spēli. Pārejas un viņu savstarpējais dialogs ir tik plūstoši, ka nevar nepaslavēt EA par šo izdevušos spēles aspektu (brīžiem pat aizdomājos, cik runas variācijas tika ierakstītas).

Spēle ir izdevusies – kā atsevišķs produkts vērtējama pat ļoti labi, taču diez vai tā ir piedzīvojusi tik daudz uzlabojumus, lai būtu kā obligāts upgrade FIFA 08 spēlētājiem.

Image

Mans vērtējums:

Gameplay: 7.5
Graphics: 7.5
Sound: 9
Value: 7

Vidēji: 7.75

User avatar
wazaaa
 
Posts: 276
Joined: Feb 13th, '08, 22:37

Re: Uzraujam futeni? (FIFA 09)

Postby wazaaa » Feb 13th, '09, 12:43

FIFA 08 mani daudz vairāk aizrāva! varbūt tāpēc, ka futbols bija jau apnicis.
Image
Rihards3

Vis
 
Posts: 736
Joined: Jan 26th, '08, 18:50

Re: Uzraujam futeni? (FIFA 09)

Postby Vis » Feb 13th, '09, 18:13

kā mūžsenam PES fanam, šogad likās, ka beidzot Fifa ir saņemusies un...
bet beigās strīds ir nevis par to, kurš šogad labāks, katram ir tik daudz blusu un citu nepilnību, ka nevar saprast, kurš ir sliktāks

10vs10 multiplejers ir vnk nebaudāms, varbūt man nav veicies ar līdzspēlētājiem, bet kopumā to varētu saukt vienā vārda - haoss, kam nav nekāda sakara ar futbolu


Return to Grafomānija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest