Rocksmith

Xbox 360 spēlētāju diskusiju vieta.

Moderator: agressor

User avatar
kaarliitys
 
Posts: 977
Joined: Jul 18th, '08, 15:25
Location: Rīga

Rocksmith

Postby kaarliitys » Aug 30th, '11, 12:54

Sen nav te būts, taču veci netikumi ir grūti iznīdējami. Meklējot, par ko uzrakstīt "Playboy" oktobra numuram, uzdūros šādai samērā interesantai spēlei. Pirms kritizēt kārtējo mūzikas-ritma spēli, iesaku pievērst uzmanību, ka tās kontrolieris ir īsta ģitāra. Elektriskā vai akustiskā - nav nozīmes; galvenais, lai tai būtu t.s. "banāna" spraudnis, caur ko tā ar USB kabeļa palīdzību tiks pievienota konsolei vai PC.

Image

Rocksmith
Izstrādātājs: Ubisoft Montreal
Izdevējs: Ubisoft
Platformas: PC, Xbox 360, PS3
Iznāk: 18.oktobrī
Rocksmith includes 50 tracks that span from classic hits to current favorites. Each of these will feature the real lead, rhythm, and combo guitar compositions found in the songs. Whether you’re an experienced musician, or have never picked up a guitar in your life, Rocksmith will automatically adapt to your personal ability level. After playing – you’ll be able to perform these songs when you turn the game off.


Pieminēšanas vērtas droši vien būtu tādas dziesmas kā:
"House of the Rising Sun" - The Animals
"Song 2" - Blur
"Boys Don't Cry" - The Cure
"Rebel Rebel" - David Bowie
"Breed" - Nirvana
"(I Can't Get No) Satisfaction" - The Rolling Stones

Izstrādātāji sola, ka ar spēles palīdzību šoreiz tiešām varēs iemācīties vismaz kaut kādā līmenī iemācīties ģitāru. Protams, dziļākai mūzikas izpratnei, visticamāk, ar disku vien nepietiks, taču tas var būt labs sākums un kalpot kā iemesls putekļu notraušanai no savas formīgās draudzenes (uzrakstīts šis epitets izklausās way more creepy nekā manā galvā). Kas zina, varbūt izaug nākamais karliks.
Image

User avatar
DSguru
 
Posts: 217
Joined: Apr 21st, '08, 17:32

Re: Rocksmith

Postby DSguru » Aug 30th, '11, 13:59

Skatos uz Rocksmith skeptiski. Pirmkārt, jau pats fakts, ka var pieslēgt īstu ģitāru, liek šaubīties par tehnoloģiju. Cilvēks var ar dzirdi atšķirt akordus un notis, bet datoram ar to vienmēr ir bijušas problēmas - ja spēlē vienu noti, tas spēj noteikt, kas tā ir, taču akordi sastāv no vairākām notīm, un dators "apjūk". Otrkārt, otrajā video ir redzams, ka džeks spēlē tikai notis, nekādus akordus, kas apstiprina manis iepriekš teikto, tātad Rocksmith varētu būt tehniski ierobežojumi.

Protams, pieļauju, ka tajā otrajā video spēlēja tikai "lead" jeb soloģitāras partiju, kur nav jātrinkšķina akordi (atkarīgs no dziesmas). Spēle it kā piedāvā arī izpildīt ritma partijas, kur būs vajadzīgi akordi, tā ka ir cerība, ka dators spēs tos atpazīt. Mani pārsteidz, ka spēlē nevar pieslēgt basģitāru un izpildīt tās partijas. Varbūt, ka šī iespēja būs kādā no sīkveliem (kas gan jau būs, jo pirmā spēle ir nepilnīga :lol: ).

Par dziesmām, ko minēji, varu teikt, kas tās ir diezgan elementāras, vismaz "Song 2" un "Boys Don't Cry". Labi, vienā dienā varbūt iesācējs neiemācīsies "Song 2" spēlēt (jo, visticamāk, sāpēs pirksti no tiem kvintakordiem), bet nedēļas laikā gan. Svarīgi, lai Rocksmith iemāca vismaz pašus pamatus, piemēram, nošu garumus un augstumus, kā noskaņot ģitāru, kā ērti turēt un spēlēt instrumentu :ugeek: . Vispār šo info var atrast internetā, nav vajadzīga konsole un spēle.

Manuprāt, pieeja, ar kādu Rocksmith un citas māca spēlēt, ir gluži vienkārši nepareiza - skaties uz ekrāna, kas jādara, nevis mācies, kuras notis (kura stīga un kurā vietā jāspiež) un klausies, vai skan tīri un pareizi, vai esi ritmā utt. Vienā vārdā - garām. Laiks rādīs, cik Rocksmith būs labs un vai būs jēga tērēt naudu.
Rakstu apskatus un jaunumus LevelUp.lv

habibula
 
Posts: 89
Joined: Dec 9th, '09, 18:09

Re: Rocksmith

Postby habibula » Aug 30th, '11, 20:49

MoDo ko lidzigu pasen jau nopirka, bet ne tik kruta - Fender Squier Rock Band 3 ģitāra.

User avatar
DSguru
 
Posts: 217
Joined: Apr 21st, '08, 17:32

Re: Rocksmith

Postby DSguru » Aug 30th, '11, 20:55

Tā ir speciāla MIDI ģitāra. Parastas gičas dod ārā analogu signālu, nevis digitālu. Rocksmith var pieslēgt īstu giču, tur ir atšķirība starp Rock Band 3 Pro Guitar.
Starp citu, Squier strati (Fender Stratocaster kopijas) reālajā dzīvē ir diezgan nenopietni instrumenti. Lētais gals. Tie ir OK kā pirmā ģitāra, bet nekas vairāk. Skaņas noņēmēji lētajām gičām ir sūdīgi, var būt šķībs grifs utt.


Return to Microsoft Xbox 360

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest