Cik tērējat videospēlēm?

Ar geimingu saistīts offtopic. Pārējās platformas. Emulācija. Tev ir Mac, PC vai paštaisīta konsole?
User avatar
DSguru
 
Posts: 217
Joined: Apr 21st, '08, 17:32

Cik tērējat videospēlēm?

Postby DSguru » Mar 9th, '11, 20:58

Foruma biedri, man interesē, cik daudz naudas parasti tērējat kādai spēlei, vai visbiežāk pērkat geimus jaunus vai lietotus un vai jums patīk kolekcionēt videospēles.
Man arī interesē, kāda ir jūsu cenu samazināšanas politika, kad tirgojat kaut ko, vajag naudu, bet neviens nepiedāvājas pirkt.
Paldies jau iepriekš par atbildēm.

Par mani: videospēles jau labu laiku vairs nav mans hobijs #1, spēlēju pagājušās paaudzes konsoles (jo tas ir lētāk), parasti vairāk par 7 Ls spēlēm netērēju. Šogad laikam esmu nopircis tikai 2 geimus un abi bija iepriekš lietoti :lol:
Ja kaut ko tirgoju, tad parasti nelabprāt un cenu nemēdzu samazināt, tāpēc laikam neviens nepērk.
Rakstu apskatus un jaunumus LevelUp.lv

User avatar
Dzhonijs
 
Posts: 472
Joined: Jun 6th, '08, 10:27

Re: Cik tērējat videospēlēm?

Postby Dzhonijs » Mar 9th, '11, 23:03

Kad bija labāki laiki, atļāvos pāris reizes nopirkt spēles pat par 27 Ls (Fable 2, GoW2 pat vienā mēnesī). Tagad gaidu, kad nokritīs cenas un pērku lietotas. Pēdējā spēle, ko nopirku, bija lietota Mass Effect 2 par 10 Ls. Tagad ar naudām ir pavisam čābīgi, tāpēc nepērku neko. Ja pirktu, tad ne dārgāk par 10 Ls un ne biežāk, kā reizi mēnesī vai divos. Ā, tā kā nāk pavasaris, tad drīzāk tos 10 Ls iztērētu makšķernieka gadakartei vai piemestu vēl drusku un paņemtu jaunu spininga kātu priekš mikrodžigošanas :) .
Kolekcionēt nekolekcionēju, bet tās spēles, kas man patīk, tās paturu.
Man arī šobrīd tirgošanā ir spēles, ko neviens negrib pirkt, pat par tik normālām cenām. Nu neko darīt, kamēr maizei nauda būs, tikmēr jāpieturās pie esošām cenām :D . Nav jau jēgas pārdot normālu spēli par dažiem latiem, piemēram, Mirrors Edge, ko tirgoju par 4 Ls - pārdot par 3 :D , vai 2 Ls? :D Smieklīgi!

Un vispār, liels paldies Cofil un Apathetic_C (!), kas man ir devuši pageimot daudzas viņu spēles! Liels ietaupījums manas ģimenes budžetam!
Image
P.s. BOOBS (not bacon) is always the answer!

User avatar
DSguru
 
Posts: 217
Joined: Apr 21st, '08, 17:32

Re: Cik tērējat videospēlēm?

Postby DSguru » Mar 10th, '11, 00:03

Dzhonijs wrote:Man arī šobrīd tirgošanā ir spēles, ko neviens negrib pirkt, pat par tik normālām cenām. Nu neko darīt, kamēr maizei nauda būs, tikmēr jāpieturās pie esošām cenām :D . Nav jau jēgas pārdot normālu spēli par dažiem latiem, piemēram, Mirrors Edge, ko tirgoju par 4 Ls - pārdot par 3 :D , vai 2 Ls? :D Smieklīgi!

Un vispār, liels paldies Cofil un Apathetic_C (!), kas man ir devuši pageimot daudzas viņu spēles! Liels ietaupījums manas ģimenes budžetam!

Un es vēl brīnos, ka neviens manu mint condition GH3 komplektu par 20 Ls nevēlas pirkt. Esmu secinājis, ka jaunākās paaudzes (bet tomēr vecās) konsoļu spēles ir lētākas un pieejamākas nekā pagājušās paaudzes, bet es tomēr netaisos apgreidoties.
Man ir radies iespaids, ka geimeru vērtību sistēma laika gaitā ir degradējusies. Varbūt vainīgs ir pirātisms, varbūt vispārējā ekonomiskā krīze. Ja kāds domā, ka videospēles ir dārgs hobijs, tad viņš/viņa var pamēģināt sākt spēlēt kādu mūzikas instrumentu. Nerunāsim par pašiem instrumentiem, kas paši par sevi ir dārgi. Kaut vai ģitārai normāls efektu pedālis (piemēram, delay) veikalā jauns maksā 75 Ls. Ja ss.lv parādās tāds pats lietots par 45 Ls, tas tiek nopirkts nedēļas laikā. Es varu par 20 Ls pārdot spēli, kas veikalā maksā vismaz 40 Ls, un neviens nepirks gadu :roll: Protams, tās ir divas dažādas jomas, bet domāju, ka derēs kā salīdzinājums.
Rakstu apskatus un jaunumus LevelUp.lv

User avatar
Dzhonijs
 
Posts: 472
Joined: Jun 6th, '08, 10:27

Re: Cik tērējat videospēlēm?

Postby Dzhonijs » Mar 10th, '11, 10:53

Man ir radies iespaids, ka geimeru vērtību sistēma laika gaitā ir degradējusies

Geimeri ir geimeri, viņiem katram sava gaume, savs maka biezums utt. Geimeri lielākoties ir arī ļoti informēti par spēļu cenām, par īpašām akcijām utt. Un - jo vecāka spēle, jo lielāka iespēja, ka mūsu nelielais nepirātu geimeru pulks to jau ir paspējis iepirkt. Daļa no viņiem ir tādi, kas nopērk, iziet un pārdod/iemaina tālāk, līdz ar to īsākā vai garākā laika periodā spēli visi jau ir spēlējuši. Šādu spēli tad notirgot var tikai jaunpienācējiem, kuru tomēr ir diezgan maz + viņus jau sagaida entie sludinājumi ar vecām spēlēm par lētām naudiņām.

Runājot par krīzi, noteikti vienai daļai naudas ir tikai tik, lai nopirktu spēli vai divas mēnesī, un ne jau jaunu. Atkal runāšu par sevi :D : man bija dilemma - pirkt Gold/2100 MS punktus/Assassins Creed 2 par 10-15 Ls, vai piemest drusku klāt un paņemt Fallout New Vegas? Vēl, ko vienmēr pārdomāju, ir tas, cik apjomīga ir konkrētā spēle, netaisos tērēt savus 10 latus par spēli, kuru iziet 6-12h, ja nedaudz piemetot varu nopirkt kaut vai to pašu Fallout NV, kuru varētu spēlēt 100-200h. AC2 izskatās, ka ir šajā labajā kategorijā, BET spēles norises vieta un laikmets man nevisai interesē :D . Īsāk sakot, ir ļoti daudz lietu, ko apsveru + spēles nav pirmās nepieciešamības preces. Moš labāk ieliet benžu mašīnā (pirms tas maksā 1 Ls/l? :D ) un kkur aizbraukt kopā ar ģimeni? :D Un ja šitā domā vēl citi, tad nav brīnums, ka neviens nepērk Gears of War vai GTA4 utt :) , lai cik tās nebūtu labas spēles :) .

P.s. Tavu giču moš neviens nepērk, jo tie, kas gribēja, jau ir nopirkuši.
Image
P.s. BOOBS (not bacon) is always the answer!

User avatar
Puika
 
Posts: 120
Joined: Jun 5th, '08, 12:34

Re: Cik tērējat videospēlēm?

Postby Puika » Mar 10th, '11, 12:56

Parasti spēles pērku uz price drop (vēlams, lai cenas ir 20 vai mazāk mārciņas) vai arī lietotas.
Vidēji mēnesī sanāk iegādāties nedaudz zem 1 spēles. Un ja parēķina vidējo spēles cenu, tad tā varētu būt ap 15 mārciņām.
Tikai 2 spēles esmu preorderējis (Forza 3 un Bad company 2), jo tās mani īpaši uzrunāja, kā arī bija vēlme audzēt skillu kopā ar pārējiem spēlētājiem, nevis ielekt vidē, kur visiem ir ļoti augsts līmenis.

Spēles principā nepārdodu - lai krājas. Tāpat par sakarīgu summu pārdot nevarētu un diez vai iegūto naudu ieguldītu jaunas spēles iegādē.

Bet ja runā par to, ka DSguru spēles neviens nepērk, tad viņš pats jau ir atbildējis uz savu problēmu - pats nevēlas par spēli izdot vairāk par 7Ls, bet pārdod par vidēji 15Ls :) Es ar, piemēram, uzskatu, ka mans Ace Combat 6 ir ideāli svaigs un bez skrāpējumiem (trūkst tikai plēvīte apkārt) - varētu prasīt kādus 18Ls, bet situācija tirgū ir pavisam cita - vairāk par 5Ls nedabūtu. Viena lieta ir tas ko tu gribi, un pavisam cita ko vari.
Image

User avatar
oskarszale
 
Posts: 569
Joined: Oct 7th, '08, 16:27

Re: Cik tērējat videospēlēm?

Postby oskarszale » Mar 13th, '11, 01:49

Viss ļoti atkarīgs no ģeogrāfiskā stāvokļa. Latvijā būt legālam ir ļoti grūti, bet biezākās eiropas valstīs spēļu reklāmas rāda tāpat kā veļas pulvera reklāmas. Visticamāk, ja es dzīvotu vecajā labajā dzimtenē, man pat normala PC nebūtu, tāpēc es uzskatu, ka daži no jums ir varoņi īstenībā! Varoņi jeb īsti geimeri! Vuhū :D
Es tērēju ap 50 eiro mēnesī jeb 35 latus. Atļaujos nopirkt arī tikko iznākušas spēles, bet medīju cenu kritumus internetā nepārtraukti. UK interneta veikalos var atrast nelietotas spēles pa lietotu cenām. Ja agrāk spēles nesu uz veikalu iemainīt (trade-in), tad tagad lieku spēles disku plauktiņā, jo tās naudiņas ko viņi maksāja bija smieklīgas. To es protams esmu sapratīs par vēlu, bet mācos no kļūdām.
Image

User avatar
DSguru
 
Posts: 217
Joined: Apr 21st, '08, 17:32

Re: Cik tērējat videospēlēm?

Postby DSguru » Mar 13th, '11, 11:24

Hm, tā kā Latvijā acīmredzami ir diezgan neticami pārdot DS spēles, apsveru domu tirgot eBay, bet nezinu, kas tur notiek ar starpvalstu šipingu u.c. lietām. Tās cenas, ko esmu noteicis, ir ļoti konkurētspējīgas eBay'ā.
Rakstu apskatus un jaunumus LevelUp.lv

User avatar
iCE2
 
Posts: 553
Joined: Jan 22nd, '08, 11:48

Re: Cik tērējat videospēlēm?

Postby iCE2 » Mar 13th, '11, 11:48

DSguru wrote:Hm, tā kā Latvijā acīmredzami ir diezgan neticami pārdot DS spēles, apsveru domu tirgot eBay, bet nezinu, kas tur notiek ar starpvalstu šipingu u.c. lietām. Tās cenas, ko esmu noteicis, ir ļoti konkurētspējīgas eBay'ā.


Tā jau arī ir Tava problēma - gaidīt, ka šeit, Latvijā, revolution.lv forumā adekvāti reaģēs uz eBay cenām.

Vispār ilgi turējos, bet tomēr atbildēšu, vismaz konkrētā foruma (r.lv) ietvaros lielākā daļa postu sadaļā "Pārdod" ir crap - cilvēki liek iekšā vecas, nevienam praktiski nevajadzīgas un, svarīgākais, sen jau visu izietas spēles (GTA4, Assassin's Creed, Mass Effect, Mirror's Edge... the usual suspects) kurām ir vai nu tikai single, vai arī multi ir sen miris, un gaida, kad pirks par cenām, kas apmierina viņus - nevis pircējus :D

Un, godīgi, no pircēja puses nevienu īsti nepiš, cik reizes disks ir griezts un vai buklets nav saņurcīts, ja interneta veikalā spēle ar visu piegādi maksā lētāk. To vienkārši jāsaprot, tapēc manā skatījumā konkrēti šeit ir vērts tirgot vai nu tiešām hītus nedēļu-divas pēc to iznākšanas (daudzi tā dara, par 75% no retail cenas), vai arī tad, kad žēl mest disku miskastē, atdot nav kam, un vajag vienkārši tikt vaļā, vienalga pa cik - lai vismaz kāds spēlē, kam to vajag.

Trešais variants ir "up, bump, hujump" un šobrīd redzams Pārdod forumā :D

User avatar
Dzhonijs
 
Posts: 472
Joined: Jun 6th, '08, 10:27

Re: Cik tērējat videospēlēm?

Postby Dzhonijs » Mar 13th, '11, 14:45

iCE2 wrote:..cilvēki liek iekšā vecas, nevienam praktiski nevajadzīgas un, svarīgākais, sen jau visu izietas spēles (GTA4, Assassin's Creed, Mass Effect, Mirror's Edge... the usual suspects)

Piekrītu par 99 %, jo tā lielākā problēma ir tieši vecās megaspēles, kuras tiešām visi ir izgājuši, piem, Gears of War, AC, GTA4, Call of Duty, Fallout 3 (tas, kas nav GOTY). Tas 1%, kur es nepiekrītu ir tās spēles, kas ir tīri normāli novērtētas, bet nav nekas īpašs, piem, Mirror`s Edge. Es to NEKAD nepirktu dārgāk par 5 Ls, bet tā kā ziņkāre urbināja un gribējās paspēlēt kko savādāku, tad par 5īti paņēmu. Spēle jau nav slikta, tikai īsa un gadās, ka izbesī, bet tāpēc jau tie ir 4-5 Ls.
Vēl, ja pieņemam, ka daļai no LV geimeriem ar naudu ir pašvaki, tad pirktas tiek tikai tās spēles, kuras ir riktīgi labas, kuras riktīgi gribās. Bet kaut kad jau pienāk brīdis, kad nav īsti, ko pirkt, bet kko spēlēt gribas. Atliek tad par riktīgi lēto nopirkt tādas spēles kā The Darkness, Condemned uc, kas liekās pietiekami interesantas un uz kurām nebūtu žēl nolikt piecīti. Man ir saraksts ar kkādām >20 tādām spēlēm, ko kkad gribu pamēģināt. Stulbākais variants tiešām ir tad, kad cilvēks grib notirgot vecas spēles par lielām naudām (piem, niga). Nu, nepirks neviens!

DSguru, tev toč tikai ebay jāliek.
Image
P.s. BOOBS (not bacon) is always the answer!

User avatar
oskarszale
 
Posts: 569
Joined: Oct 7th, '08, 16:27

Re: Cik tērējat videospēlēm?

Postby oskarszale » Mar 13th, '11, 22:58

DSguru wrote:Hm, tā kā Latvijā acīmredzami ir diezgan neticami pārdot DS spēles, apsveru domu tirgot eBay, bet nezinu, kas tur notiek ar starpvalstu šipingu u.c. lietām. Tās cenas, ko esmu noteicis, ir ļoti konkurētspējīgas eBay'ā.

Aizej uz pastu un paprasi izcenojumus starpvalstu šipingam, varbūt pat onlainā var atrast :) Ebay ir laba lieta, forums jau tā pēdēja laikā ļoti pieklusis, kur nu vēl pārdot kaut ko! :)
(2.min vēlāk)Nu protams, ka var atrast visu http://www.pasts.lv/lv/uzzinas/Pasta_pakalpojumu_tarifi/Pasta_pakalpojumu_tarifi.pdf Ej pa taisno uz lapu 13 ;)
Image

User avatar
DSguru
 
Posts: 217
Joined: Apr 21st, '08, 17:32

Re: Cik tērējat videospēlēm?

Postby DSguru » Mar 14th, '11, 17:28

oskarszale wrote:Aizej uz pastu un paprasi izcenojumus starpvalstu šipingam, varbūt pat onlainā var atrast :) Ebay ir laba lieta, forums jau tā pēdēja laikā ļoti pieklusis, kur nu vēl pārdot kaut ko! :)
(2.min vēlāk)Nu protams, ka var atrast visu http://www.pasts.lv/lv/uzzinas/Pasta_pakalpojumu_tarifi/Pasta_pakalpojumu_tarifi.pdf Ej pa taisno uz lapu 13 ;)

Paldies par info, noderēs :)
Es lasu eBay info par tirgošanu un neesmu priecīgs. Par sludinājuma ielikšanu jāmaksā $0.50, kas būtu sīkums, bet vēl ir jāmaksā 15% no pārdotās preces cenas eBay'am. Ceru, ka esmu kaut ko tikai pārpratis šeit http://pages.ebay.com/help/sell/fees.html Vai kāds var padalīties pieredzē šajā jautājumā, ja ir ko tirgojis eBay'ā?
Rakstu apskatus un jaunumus LevelUp.lv

User avatar
iCE2
 
Posts: 553
Joined: Jan 22nd, '08, 11:48

Re: Cik tērējat videospēlēm?

Postby iCE2 » Mar 14th, '11, 19:29

Man jau liekas, ka te ir cilvēki, kas tirgo tikai eBay - Fxp, Agressor ir gan jau savi 100+ seili, tā kā vajag tikai jautāt :)

User avatar
DoubleZed
 
Posts: 143
Joined: Dec 3rd, '08, 20:19
Location: Rīdža

Re: Cik tērējat videospēlēm?

Postby DoubleZed » Mar 14th, '11, 20:15

Ar mani ir tā, kā Dzhonijs jau rakstīja, ka pērku jaunas tikai tās spēles, kuras ir tikko iznākušas, labas un kuras ļoti gribās. Tad varu iztērēt arī 40-50 LVL (piemēram, ja tur kaut kāds super-puper-mega-limited-custom-made-with-a-shirt-that-doesn't-fit-you-edition) par spēli un tas visdrīzāk būs tikai divas līdz trīs reizes gadā, kā arī ļoti apdomāšos pirms tik dārga geima iegādes. Pārējās, kuras vienkārši gribās uzspēlēt kaut vai tikai single player, meklēju lietotas un pēc iespējas lētākas. Interesē arī visādas iespējas uz noteiktu laiku iemainīt, lai nav jāpērk un var vienkārši izspēlēt story ( ideālajā gadījumā arī dabūt visus achievementus).
Image

User avatar
Dzhonijs
 
Posts: 472
Joined: Jun 6th, '08, 10:27

Re: Cik tērējat videospēlēm?

Postby Dzhonijs » Mar 14th, '11, 21:51

DoubleZed wrote:super-puper-mega-limited-custom-made-with-a-shirt-that-doesn't-fit-you-edition

:lol: :lol: :lol:
Image
P.s. BOOBS (not bacon) is always the answer!

User avatar
DSguru
 
Posts: 217
Joined: Apr 21st, '08, 17:32

Re: Cik tērējat videospēlēm?

Postby DSguru » Mar 26th, '11, 22:37

Dzhonijs wrote:Šādu spēli tad notirgot var tikai jaunpienācējiem, kuru tomēr ir diezgan maz + viņus jau sagaida entie sludinājumi ar vecām spēlēm par lētām naudiņām.

Tādiem kā man tagad :) Zinu, ko teicu par apgreidošanos, bet tie bija meli.
Pārdevu 6 savas labākās DS spēles par neadekvāti zemu cenu - 30 Ls, jo labāku piedāvājumu nebija, ar eBay negribēju ķēpāties. Notirgoju vēl šādas tādas ģitārlietas jau otrajā dienā pēc sludinājuma izlikšanas (diemžēl ne Guitar Hero). 50 Ls un man arī beidzot ir X360 - diemžēl vecs modelis, labots. Ceru, ka dzīvos.
Pirmdien dabūšu vēl vienu 360 konsoli. Tā kā tai ir RRoD, sanāks 30 Ls kopā ar kontrolleri, 60GB HDD un vadiem. Jautājumi ir: 1) vai tirgot nost beigto aparātu un par kādu cenu vai arī paturēt?
2) vai ir reāli iespējams šobrīd nopirkt lietotu GTA IV par 5 Ls?
3) vai var apgreidot 360 firmware, ja nav HDD?

User avatar
oskarszale
 
Posts: 569
Joined: Oct 7th, '08, 16:27

Re: Cik tērējat videospēlēm?

Postby oskarszale » Mar 27th, '11, 22:04

Centisos atbildet:
1. Principaa, ja ir RROD, tad uz muzu. Pat ja saremonte, agri vai velu mirs nost. Kapec vispar pirkt beigtu kasti? Tatad mans variants - neperc un nepaturi.
2. Es domaju, ka var. Spele jau veca principa, jabut kadam lietotam variantam.
3. Jajautaa Google, varbut var meginat ar USB stiku. Nemacesu atbildet.
Image

User avatar
DSguru
 
Posts: 217
Joined: Apr 21st, '08, 17:32

Re: Cik tērējat videospēlēm?

Postby DSguru » Mar 28th, '11, 17:01

Jāsaka, ka nedaudz esmu pakāsis naudu (30 Ls), jo HDD, ko ieguvu kopā ar beigto boksu, izrādījās bojāts (E68 error), tā ka tas derēs tikai, lai keisā ieliktu jaunu disku. Arī kontrolieris bija bojāts- nestrādāja connect poga, tas slēdzis iekšā bija nolūzis, tāpēc nevarēja "sapārot" to ar konsoli. Izdevās salabot ar superlīmi :) Cerams, ka izdosies nopārdot pārējo no Xbox komplekta, kas strādā.
Iemainīju Guitar Hero pret atmiņas karti un Halo 3. Esmu veiksmīgi apdeitojies, Live strādā, beidzot varēšu ķerties pie spēlēšanas :)
Rakstu apskatus un jaunumus LevelUp.lv


Return to Gaming offtopic

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron